Uus teave valitud eriala kohta ehituskooli 26. rühma õpilastele õppekäigust AS-i Kontek Int

Täna, 12. septembril, käis ehituskooli õpperühm 26 koos õpetaja Mikk Männiga õppekäigul. Ettevõte AS Kontek Int võtab Tallinna Ehituskooli vastu teist aastat. Täna külastasid õpilased Porto Franco objekti, mis asub Tallinnas, sadama läheduses, aadressil Kai 4 ja peaks valmima tuleval aastal. Tallinna Ehituskooli õpilased said ka käe külge panna.

Ehituskooli kivi- ja betoonkonstruktsioonide ehituse eriala II kursuse õpilastel on õpetaja Mikk Männiga käsil puusepa moodul, kui sealhulgas õpitakse tegema puidust betooniraketisi. Täna said õpilased reaalse platsikogemuse osaliseks, said näha töö toimimist objektil. AS-i Kontek Int objektijuht Juri Klimenko näitas ehituskooli õpilastele erinevaid armeerimisvõimalusi, Peri raketiste paigaldamise viise, betoonivalamist. Lisaks on Tallinna Ehituskooli III kursuse õpilane Nikita Jurov AS-is Kontek Int 10-kuisel õppepraktikal, millele suure tõenäosusega järgneb tööleping samas ettevõttes.

Läbi Juri Klimenko esitluse said õpilased motivatsiooni ja julgustust veelgi juurde, et valitud erialal edasi õppida. Said toodud näited: hea käega ehitajal on võimalus saada 10 eurot tunnis kätte, mis on Soome palgaga peaaegu võrdväärne; platsimehed, kel hea käsi ja pea lõikab, saavad teenida rohkem kui kontoriinimesed. Juri Klimenko rõhutas ka matemaatika tähtsust – tegemist on õppeainega, mis aitab paljusid asju loogiliselt lahti mõtestada.

Muidugi said õpilased ka kätt harjutada, iga õpilane paigaldas sidumiskonksuga armatuuri.

image_50438401col.jpg

Avaldatud 12.09.2018 LT