Tallinna Ehituskooli ja Ungari Szentendre vabaõhumuuseumi pikaajaline koostöö

Tallinna Ehituskooli ja Ungari Szentendre vabaõhumuuseumi koostöö on kestnud juba kaheksa aastat. Nii sõidavad kevadeti välispraktikale Ungarisse kuueks nädalaks mitmed ja mitmed õpilased, stažeerimas käivad mitmeid õpetajaid. Ka sel aastal jätkub pikaajaline koostöö, millest on saanud kaunis traditsioon. Õpilasgrupid lähevad välispraktikale Erasmus+ projektidega, projekte koordineerib ehituskooli arendusdirektor Tõnu Armulik.

Tallinna Ehituskooli restauraator-viimistleja eriala õpilased on selgi aastal abiks vabaõhumuuseumi erinevate objektide  restaureerimisel. Väljavõte ühest praktikaaruandest: "Reedel tegime erinevaid töid – värviparandusi Balatoni järve äärse jahimaja juures, võõpasime üle sama talu juurde kuuluva seamaja ning korjasime kokku õled, mis jäid maha neljapäevasest katusepanekust. Esmaspäeval tuli lahtist mudakrohvi Põhja-Ungari talumajadelt ära kraapida, et neid hiljem krohvima hakata. Krohvi kraapimisel lähtusime Ungari vanasõnast „Mida rohkem sina kraabid, seda rohkem sina krohvid“..." Loe praktika kohta rohkem blogist.

Ühisfotol on praktikandid koos oma kutseõpetaja Heli Allikasega ja muuseumi poolse juhendaja Roman Arpadiga. Pilti teeb praktikakorralduse juht Ulvi Noor. Rohkem pilte https://www.facebook.com/ehituskool/posts/1839320019453396.

IMG_20180508_150151.jpg

Avaldatud 16.05.2018 LT