Oskuste ÖÖ ja ehituskooli sünnipäev - KÜLASTA KOOLI, hangi uued oskused

2018. aastal toimub rahvusvaheline kutseoskuste nädal 5.-9. novembril. Tallinna Ehituskooli jaoks on tegemist rikkaliku ja tegevusterohke nädalaga veel ka sellepärast, et tegemist on sünnipäevanädalaga. Pane kalendrisse kuupäevad kirja ja külasta ehituskooli. Hangi uued väärt oskused ja teadmised!

5. novembril tähistame Tallinna Ehituskooli 71. sünnipäeva.
6. novembril toimub ehituskooli Kuldvillaku võistlus – KELLUVILLAK. Eelinfot loe siit.
7. novembril kuulutame välja Ceresit kutseõppe stipendiaadid. Eelinfot loe siit.
7. novembril toimub Laitse ekskursioon. Eelinfot loe siit.
8. novembril leiavad ehituskoolis aset Oskuste ÖÖ rikkalikud tegevused - loe kooli külastuse kohta edasi. Oskuste ÖÖ toimub üle Eesti kutseõppeasutustes. Eelinfot loe siit.
9. novembril toimuvad korvpalli spordivõistlused.

Oskuste ÖÖ tegevuste kohta detailsemalt. Oskuste ÖÖ toimub Tallinna Ehituskoolis 8. novembril, kui töökojad on lahti kõikidele huvilistele kell 17-20. Tegevused on planeeritud restaureerimise, plaatimise, pottsepa, elektritööde, puidu ja käsitööriistade ning viimistluse valdkondades.

RESTAUREERIMISES saab näha praktilisi töötunde, kus tegeletakse lubikrohvimise ja -värvimisega. Võimalik on jälgida  õpilaste töö protsessi ja saada restaureerimistööde alast konsultatisooni lubikrohvimise ja karniiside restaureerimise teemal ning tutvuda erialase kirjandusega.

PLAATIMISES näitame, kuidas on võimalik anda väsinud lillepotile uus ja värske välimus. Huvilised saavad käed külge panna ja valminud esemed kaasa võtta.

POTTSEPA TÖÖS tegeleme kaminaahju ehitamisega, nipid, detailid räägime läbi ka.

ELEKTRITÖÖDES tutvustame valgustuse skeemi koostamist õppestendil ja intelligentse hoone süsteemi. Näha saab õppestendil reaalselt töötavaid elektriskeeme ja lahendusi, tutvuda saab multimeetriga, teada saab valgustuse lihtsamate skeemide tööpõhimõtet ja lähemalt tutvuda hooneautomaatika võimalustega, mida tänapäeval on võimalik lasta enda koju üles ehitada. Olulisim on teadmine, kuidas tagada elektripaigaldisel elektriohutust. Oodatud on kõik need, kes ei tavaelus elektritöödega kokku ei puutu.

PUIDU TÖÖLEMISES on võimalik jälgida õpilaste praktilise töö protsessi, saada erialast konsultatsiooni ja infot puidutööpinkide ja töövõtete kohta.

VIIMISTLUSES õpime krakleetehnikat, seda, kuidas pragundada pinda krakleelaki abil. Selle tehnikaga on võimalik kaunistada ja muuta kulumiskindlamaks väikeesemeid, mööblit, siseuksi, kaunistada jõuluehteid ja palju muud. Oskus tuleb kasuks kõigile kes soovivad oma kätega midagi ära teha. Kohapeal on võimalik juhendaja käe all kaunistada krakleetehnikas lillepotid, kuhu võite oma kodus istutada kaunid toalilled.

2018.11.08 oskuste 99 TEKis jpg.png

Avaldatud 17.10.2018 LT