Õppetöö ja heategevus käsikäes – taas ehituskooli puuseppadest

Tallinna Ehituskooli puuseppade rühm s12 on abiks Tallinna Lepatriinu lasteaiale. Paigaldati Tallinna Ehituskoolis valminud lehtla, valmistati taimeaeda silte, vahetati välja liivakastide kõik piirded. Töö toimus puitrajatiste mooduli raames ja õpilased olid väga motiveeritud, et said taas teha ’päris asja’. Juhendaja Mikk Mänd.

Ehituskooli rühmade s12 ja s22 puusepad valmistasid eelmisel aastal mitu lehtlat. Nüüdseks on need kõik endale kodu leidnud. Osa lehtlatest läks näiteks hooldekodudesse. Viimase lehtla paigaldasidki rühma s12 õpilased Lepatriinu lasteaeda. See on nii riigiasutustele üks vähestest võimalustest lehtlaid soetada, sest valminud tooted müüdi kõigest materjali hinnaga.

Õpilased rühmast s12 ja õpetaja Mikk Mänd: „Paigaldasime enda tehtud lehtla. Renoveerisime kõik liivakastid. Tarvis oli eemaldada vanad, ajast räsitud, pehkinud puitdetailid ja asendada need uute, immutatud osadega. Meie poolt oli teadmised, oskused ja paigaldus, lasteaed soetas materjalid. Taimeaeda said paika ka õpetaja Olav Oja tehtud sildid.“

Töö ja õppe käigus kasutati suuremalt jaolt käsitööriistu. Ehituskooli puuseppade õpperühm s12 jagati meeskondadeks nii, et igaüks sai käed külge panna. Töö tegi vastutusrikkaks ja keerukamaks asjaolu, et samal ajal lapsed mängisid lasteaias. Nii tuli tööohutusele veel enamat tähelepanu pöörata. Muidugi oli ehituskooli õpilastel ka igati huvitav selles projektis osaleda. Lisaks tööle pidid nad vastama laste ja kasvatajate rohketele küsimustele: miks, milleks, kuidas, mis, kust, kuhu… Tallinna Ehituskooli õpilased hindavad tehtud tööd väga heaks eeskätt just seetõttu, et see on taas töö reaalses maailmas. Õpilastel on hea meel, et nende tehtud töö rõõmustab mudilasi, kasvatajaid, lastevanemaid ning jääb kasutusse.

Lasteaias aga enda õppeprotsessi käigus sai loodud taimeaed. Tallinna Ehituskooli õpetaja Olav Oja valmistas selleks CNC pingi abil iga taime juurde sildid taimede ja rühmade nimedega. Tallinna Lasteaed Lepatriinu on Tallinna Ehituskoolile väga tänulik. Korduvalt kõlas lause, et keegi niisama riigiasutusi tavaliselt ei aita. Nii loodab lasteaed ka tulevikus koostööle kooliga. Juba tulevasel aastal on soov tellida veel mõni lehtla.

Rohkem pilte FB-i postituses.

IMG_20190515_165932c.jpg

IMG_20190515_174455c.jpg