Noor Meister 2019, tänuüritus ja WorldSkills 2019

Kutsemeistrivõistlused ja oskuste festival „Noor Meister 2019“ on seljataga. Võitjad on selgunud ja saatesari jookseb ETV2-s laupäeviti kell 20:15. Tegemist on kutsehariduse suursündmusega. Aastast aastasse võtavad sellest osa kõik õppeasutused üle Eesti. Sündmuse korraldamisesse on kaasatud palju erinevaid spetsialiste, õpetajaid, koolide töötajaid ja õpilasi. Tänavu algas „Noor Meister“ veebruaris ja avapauguks oli ehitusviimistlejate võistlus, mis toimus Tallinna Ehituskoolis. „Noore Meistri“ kulminatsiooniks oli võistluste ja töötubadega festival maikuus, mis toimus Eesti Näituste messikeskuses.

15. mail toimus „Noor Meister 2019“ tänuüritus Tallinna Ehituskoolis, kus said tänatud ja autasustatud Tallinna Ehituskooli tublid võistlejad, juhendajad, korraldajad, läbiviijad, abilised!

Direktori emotsionaalsele ja soojale kõnele järgnesid ehitusviimistlejast võitja, I koha saavutanud, Katrin Ansperi ning plaatijast võitja, I koha saavutanud, Matheus Leemeti elamuste kokkuvõtted ja tänusõnad juhendajatele. Tislerist võitja, I koha saavutanud, Ronald Kristjuhan oli samal ajal välispraktikal Madridis. Puusepaadest võtijad, III koha saavutanud, Karl-Martin Kodi ja Sander Rootalu olid koolitusel väljaspool koolimaja. Seetõttu nend kahe eriala võistluste kohta võtsin sõna õpetajad. Tislerite võistluse kohta rääkis õpetaja, kes Ronaldit võistlusel saatis, Ando Roos; puuseppadest tegi juttu ehituse õppesuuna juhtõpetaja Meeta Heinaste. Õpetaja Tarmo Laaban tegi hea kokkuvõtte festivalil korraldatud töötubadest. Töökodade head kogemust täiendas ka õpetaja Terje Jaksen. Sõnavõttudele, tänukirjade ja kingituste jagamisele järgnes kringli ja tordi söömine, piltide vaatamine ning lõbus vestlus.

Tegijate ja abiliste nimekiri on pikk. Tallinna Ehituskooli poolt võtsid osa õpetajad ja töötajad erinevatest valdkondadest, õpilased rühmadest sp15m, 26, 16, 14, 11. Tallinna Ehituskool tänab veel kord kõiki osalejaid, õnnitleb meie suurepäraseid võistlejaid ja nende juhendajaid!

Peagi on lõppemas mai. Saabuvad suvekuud viivad mõtted koolist eemale. Samas juba mõtleme me ka uutele võistlustele. Tegijad harjutavad ja aina lihvivad enda oskusi. Kõige lähemal on ülemaailmsed kutsmeistrivõistlused WorldSkills 2019, mis toimuvad selle aasta augsutis Kaasanis. Võistlema on minemas Tallinna Ehituskoolist ehitusviimistleja Katrin Ansper ja plaatija Markus Hanson, nende juhendajad ja ühtlasi rahvusvahelised eksperdid Terje Jaksen ja Meeta Heinaste ning kooli delegatsioon.

Võistluse kohta Innove lehel: "22.–27. augustil toimub WorldSkills 2019 Kaasanis, Venemaal. Esindatud on rohkem kui 60 riigi esindajad ja toimub 56 erinevat võistlust. Eesti osaleb 12 võistlusalal: florist, ehitusviimistleja, plaatija, kokk, restoraniteenindaja, graafiline disainer, IT süsteemi spetsialist, maastikuehitaja (2-liikmeline meeskond), vastuvõtu administraator, müürsepp, trükkal, keevitaja."

Kokkuvõte Noorest Meistrist ehituskoolilt.

Rohkem pilte FB-i postituses.

_MG_3347.JPG_MG_3301.JPG_MG_3296.JPG_MG_3294.JPG_MG_3285.JPG_MG_3275.JPG_MG_3272.JPG_MG_3266.JPG

Avaldatud 23.05.2019 LT