Minister Mailis Reps avas eile Tallinna Ehituskoolis Samsungi Digi Pass koolitusprogrammi

"Tallinna Ehituskooli restauraatorite töökoda võõrustas eile Tallinna Ülikooli (TLÜ), Samsung Eesti ja Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) koostöös juba teist korda teoks saavat kutseõppuritele suunatud Samsung Digi Pass arenguprogrammi avamisüritust," – kirjutab TLÜ digitehnoloogiate instituut oma FB lehe postituses.

Külalisi tervitas Tallinna Ehituskooli arendusdirektor Tõnu Armulik. Avasõnad tulid haridus- ja teadusminister Mailis Repsilt. Haridus- ja Teadusministeeriumi FB lehe postitusest: "Minister rõhutas avamisel, et digioskuseid ootavad tänased tööandjad igas valdkonnas ning rõõmustas, et Samsungi koolitusprogramm annab kutsekooliõpilastele võimaluse saada uusi ja arendavaid kogemusi!" Digitehnoloogiate instituudi vanemteadur Mart Laanpere tutvustas programmi üksikasju.

Koolitusprogramm Samsung Digi Pass on mõeldud kutsekooliõppuritele ning seda korraldab Samsung Electronics Baltics koostöös Tallinna Ülikooli ja Eesti Noorteühenduste Liiduga. Professionaalsete mentorite ja koolitajate käe all saavad osalejad viie kuu jooksul töötada meeskondades ja lahendada elulisi probleeme. Programm annab osalejale digioskustega passi – Digi Pass, mis on kinnitus tulevasele tööandjale omandatud oskustest ja võimetest – kirjutab tehnikamaailm.ee.

Samsung Digi Pass on ainulaadne võimalus kutseõppeasutuste õpilastele, et arendada oma sotsiaalseid ja digitaalseid oskusi. Kutseõpilastest koosnevad meeskonnad koos mentorite ja koolitajatega töötavad eluliste probleemidega, et saada tõelise tööelu kogemusi – seisab Samsung Didi Pass FB postituses.

Samsung Eesti juht Toomas Tiits sõnas avamisüritusel: "Kuna elame muutuval ajal, mis nõuab uute pädevuste arendamist, peavad õpilased omandama oskusi, mis ei pruugi veel olemas olla. Samsung on loonud ainulaadse digitaalse passi, mis näitab tööandjatele omandatud vajalikke digitaalseid ja sotsiaalseid oskused, et töötada kõigis sektorites ja lõpuks teha unistuste tööd."

2017.09.07 Digi Pass 3.jpg

Rohkem pilte https://www.facebook.com/ehituskool/posts/1588704137848320.

Samsung Digi Passi koduleht.
Samsung Digi Passi FB leht.

Avaldatud 08.09.2017 LT