Mida teevad puusepad Tallinna Ehituskoolis?

Mida teevad puusepad Tallinna Ehituskoolis?! Õpetaja Ferdinand-Aivar Tõnisson käis välja õppeaasta keskel järjekordse ülesande. Õpilased pidid tegema kuuri joonise – ikka meisterlikkuse ja käe harjutamiseks. Nii asus rühm s22 jooniseid valmistama. Esitatud joonised olid head, samas selgus, et õpilane Hannes Lents sattus hoogu ja tegi hoopiski keerukama joonise – Hannese joonisel ilutses suvemaja, mida endalegi tahaks.

Tegemist oli trikiga suvemajaga, mida võis elementideks lahti võtta ja mille potentsiaalne transport oleks lihtsam ja soodsam. Rühmakaaslastele meeldis Hannese suvemaja, ühiselt otsustati see ka päriselt valmis ehitada.

Hannes: „Valmistamise käigus läbime kõik võimalikud tööetapid projekteerimisest, materjaliarvestuse ja ehituseni välja. Tööde nimekirjas on karkassi ehitamine, akende ja uste paigaldamine, soojustamine, katusekatmine. Meie juhendajateks on õpetajad Priit Valge, Mikk Mänd ja Ferdinand-Aivar Tõnisson. Maja ehitusega alustasime veebruari lõpus ja valmis tahame saada maikuus. Juba unistan, kuidas püstitan maja enda maakodu hoovile Sibulateel Peipsi ääres. Sellest saab mu pere suvemaja, kuhu on oodatud muidugi ka minu toredad rühmakaaslased ja õpetajad Tallinna Ehituskoolist!“

Rohkem pilte FB-i postituses.

Avaldatud 09.05.2019 LT