Ehituskooli IV õpilaskonverents - kaunis traditsioon jätkub

25. jaanuaril 2019. a. toimus Tallinna Ehituskooli IV õpilaskonverents. Konverentsi veab ja korraldab juba neljandat aastat üldainete juhtõpetaja JUTA ELBING-NÕLVAK. Ka sel aastal olid konverentsile kutsutud vilistlased, praktikajuhendajad, kooli töötajad, praegused õpilased, võistlustest osavõtjad. Konverentsi kuulama olid oodatud õpetajad ning II ja III kursuse õpilased.

Ehituskooli ehitusviimistluse eriala vilistlane aastast 2015 KAUR KAASIK rääkis enda teekonnast ametipostil ja karjääriredelil liikumisest. Samuti ehitusviimistluse eriala lõpetanu OLIVER RIKKAS pajatas enda töökogemusest ehitusalal ja dekoratiivviimistlusest väljakasvanud hobist. Elektriku eriala omandanud ja 2010. aastal kooli lõpetanud EGER KRUUSIL oli palju infot jagada nii erialaselt kui juhtimisalaselt, mis peamine, ütles Egert ka seda, et kooli õpilased on oodatud tema juurde praktikat sooritama.

Järgmisena esines mitme eriala vilistlane ja praeguseks taas õpilane KAROL KIVIMÄGI. 10 aastat tagasi asus Karol ehituskooli tisleriks õppima. Nüüd õpib ta restauraator-viimistlejaks. Igal alal soovib ta olla mitte lihtsalt hea, vaid väga hea. Nii samuti seob Karol erialasid enda töös. Seejärel sai sõna STEVEN SEDRIK, kes rääkis õpirände võimalustest ja projektidest, mis arendusdirektor Tõnu Armuliku töö läbi teoks saavad, viimaks enda kogemusest Maltal.

Teises osas, peale lõunapausi, rääkis õppepraktikast praktikajuhendaja pilgu läbi OÜ Vanalinna Ehituse praktikajuhendaja TRIIN NOORHANNI, kes pani südamele, et kui muresid tekib, tasub rääkida juhendajatega, tuleb sõna pidada ja enda tegude eest vastutada. Seejärel tutvustasid värskelt loodud õpilasfirma "School Wood" tegevust DAVID SILVER LAATSPERA, RAIN-PETER GRÜNBERG, MAREK ORUTAR ja nende juhendaja PALMI RÄTTE.

Praktikakorralduse juht ULVI NOOR rääkis vilistlaste tööhõivest, tendentsidest, eelistustest. Müürsepaks õppiv NIKITA JUROV tutvustas Jõulukellu 2018 võistluse ülesannet, rääkis enda kogemusest ja näitas toimunust pilte. Põnevust lisasid õpilased SIIM SILLA ja ERMO KUNGLA, kes võtsid kokku 2019. a. riigikaitselaagris tehtu-toimunu.

Viimaks said sõna KelluSkillsi korraldajad, eestvedajad, läbiviijad, juhendajad - ARVO OLKKONEN, MEETA HEINASTE, TERJE JAKSEN, ALAR KURG. Õpetajad tutvustasid võistlusülesandeid ja võistluste kulgu. Konverentsi lõpus tänati ja autasustati KelluSkillsi tegijaid, osalejaid, parimaid ja nende juhendajaid.

Pildid esinejatest FB-i postituses.

Videolõigud

Avaldatud 01.20.2019 LT