Ehituskooli ettevalmistused võistlusteks "Noor Meister 2018"

Tallinna Ehituskooli õpilased ja õpetajad valmistuvad usinasti võistlusteks "Noor Meister 2018". Juba vähem kui nädala pärast asuvadki noored üle Eesti mõõtu võtma erialastes oskustes.

Noor Meister 2018 toimub 3.-4. mail Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses, sissepääs on tasuta. Ürituse raames (1) toimuvad Eesti kutsemeistrivõistlused 31 erialal, kus võistleb ligi 300 võistlejat; (2) tulemas on oskuste festival põnevate töötubade, õpilasfirmade ja edukate praktikutega; (3) saab näha kahepäevast põnevat lavaprogrammi.

Tallinna Ehituskool valmistab ette võistlusalasid ja ehituse töötoa. Tallinna Ehituskoolist asuvad võistlema viiel erialal järgmised õpilased:

• EHITUSVIIMISTLEJA Liivika Ilisson, juhendaja Terje Jaksen
  • TISLER Maarten Mägi, juhendaja Arvo Olkkonen
  • MÜÜRSEPP Nikita Jurov, juhendaja Priit Valge
  • PLAATIJA Markus Hanson, juhendaja Meeta Heinaste
  • EHITUSPUUSEPAD Margus Švets ja Ermo Kungla, juhendaja Alar Kurg

Noor Meister kodulehelt saab lugeda järgmist:

(1) Eesti kutsemeistrivõistlustel selguvad Eesti parimad noored meistrid, kellest mitmed lähevad Eestit esindama rahvusvahelistele võistlustele EuroSkills ja WorldSkills. Parimate väljaselgitamisel hindavad kohtunikud võistlejate kiirust, täpsust ning omandatud teadmiste ja oskuste rakendamist.

Võistlused annavad pealtvaatajatele võimaluse tutvuda erinevate ametitega ja näha, millise pühendumuse ja oskuslikkusega noored oma tööd teevad.

(2) Oskuste festival keskendub noortele ning oskustele ja hobidele, millest tulevikus võib saada elukutse või hüppelaud iseseisvasse ellu. Kahepäevane üritus on täis võimalusi täiendada enda teadmisi, panna käed külge erinevates töötubades ning vaadata ringi võimaluste maailmas, mida pakuvad juba omandatud oskused.

Tahad teada, milline amet sobib just Sulle? Vastuse võid saada erinevatest töötubadest, kus Sul on võimalik mänguliselt ja kaasahaaravalt eri ametites kätt proovida. Tegevusi viivad läbi kutsekoolide õpilased, kes jagavad oma kogemusi ning küsimuste tekkimise korral suu pihta ei lööda.

(3) Päevi sisustavad meeleolukas lavaprogramm, õpilasfirmad, kutsekoolid, karjäärispetsialistid ja teised põnevad eksponendid.

Rohkem infot http://noormeister.ee/.

Vaata ka, kuidas Tallinna Ehituskool NOOR MEISTER 2018 võistlusteks valmistus https://www.youtube.com/watch?v=WjeDIT1UihA

Slide5.JPG

Slide11.JPG