Ceresiti stipendium Tallinna Ehituskoolis

PRESSITEADE
Henkel Balti OÜ

Henkel Balti toetab kutseharidust

Ceresiti stipendiumi üleandmine Tallinna Ehituskoolis on pidulik sündmus, õpilastele tutvustatakse stipendiumi saamise tingimusi ja võimalusi ning kuulutatakse välja kaks parimat õpilast. Sündmus leiab aset Tallinna Ehituskooli sünnipäevanädalal.

Et toetada üldehituse ja siseviimistluse eriala parimaid õppureid, on Henkel Balti otsustanud luua Ceresiti stipendiumi. Stipendiumile saavad kandideerida kõik Tallinna Ehituskooli ehituse ja viimistluse eriala õpilased, kes täidavad stipendiumi statuudis esitatud  nõuded – õpivad hästi, keskenduvad ka praktilises töös parimatele tulemustele ning kelle töösse suhtumine on eeskujulik.

1200 euro suurune Ceresiti stipendium 2018/2019 õppeaastaks antakse Tallinna Ehituskooli aulas üle 7. novembril 2018 kell 12:20. Lisaks sõlmivad Henkel Balti OÜ ja Tallinna Ehituskool ühise koostöö lepingu, edendamaks ja populariseerimaks kvaliteetset kutseharidust Eestis.

„Oleme läbi aastate pidanud tähtsaks ehitusalase kutsehariduse edendamist Eestis. Sestap oleme igal aastal toetanud Eesti kutsehariduskeskuste üldehituse ja siseviimistluse erialasid nii traditsiooniliste ehitussegudega kui ka meie kõige uuemate ja innovaatilisemate toodetega. Leiame, et investeering kutseharidusse on oluline nii ehituskultuuri ja -oskuste arendamiseks kui jätkusuutliku töökeskkonna loomiseks,“ ütles Henkel Balti OÜ juhataja Siiri Odrats-Koni.

Ta lisas, et tänased kutseõppeasutuste noored on homsed tegijad Eesti ehitusmaastikul. „Meie ja kutsekoolide ühine soov on see, et Eesti ehitusturul töötaks kompetentsed oskustöölised, kes tunnevad uuenduslike materjale ja oskavad nendega töötada. Oma erialal kompetentne ehitaja või viimistleja parandab nii ehituskvaliteeti kui kultuuri ning loob püsivaid väärtusi,“ sõnas Odrats-Koni.

Henkel Balti OÜ on rahvusvahelise kontserni Henkel AG & Co KgaA tütarettevõte Baltikumis, mis tegeleb ehitus- ja laiatarbeliimide tootmise ja maaletoomisega. Tuntumad selle valdkonna kaubamärgid on Makroflex, Ceresit ja Moment. Ceresit ehitustoodete kaubamärk on olnud Euroopa turul juba 115 aastat. Tänapäeval on Ceresit tuntud eelkõige kõrge kvaliteediga põrandatasandus-, plaatimis- ja fassaadisegude poolest.

Tallinna Ehituskooli (TEK) korraldatud üritused: nii Oskuste ÖÖ, Kelluvillak, Ceresiti sitpendiaatite väljakuulutamine kui ekskursioon Laitsesse toimuvad TEK sünnipäevanädala ja Euroopa kutseoskuste nädala raames.

ceresiti stipp.JPG

Avaldtatud 02.11.2018 LT