Avatud uste päev Tallinna Ehituskoolis 9. märtsil

9. märtsil toimus Tallinna Ehituskooli avatud uste päev. Oodatud olid külalised ja huvilised üle Eesti. Päev algas kooli, õppebaasi ja õppimisvõimaluste tutvustamisega aulas. Küsimuste voorule järgnes ekskursioon praktikamajas, mida viisid läbi arendusdirektor Tõnu Armulik, õppedirektor Lya Männiste ja kommunikatsioonijuht Liisi Taniroo. Seejärel said huvilised osa võtta ehitusalasest viktoriinist, kiireimad ja tähelepanelikumad pälvisid auhindu. Tegevus jätkus töötubades. Töötoad toimusid kolmes töökojas: viimistlejate, tislerite ja elektrikute töökodades.

Viimistlejate töökojas pani töötuba püsti ja toimima õpetaja Laura Aidak, abiks olid õpilased Kätlin Metsküla, Annika Tiits, Reelika Kimmel, Katrin Veerme, Kätlyn Kolpakov.

Viimistlejate töötoas said osalejad katsetada erinevaid dekoreerimistehnikaid. Meelepärane ja tulemuslik oli dekupaaž.

Tislerite töötoa tegevused kujundasid ja viisid ellu õpetajad Ando Roos ja Raivo Moks, abistasid õpilased Maarten Mägi, Kristjan Kuum, Alar Kraavik, Rasmus Karu, Georg-Sander Leoke, Sander Niilo.

Tislerite töötoas sai valmistada pesakasti/linnumaja. Töö käigus proovisid külalised lugeda joonist, mõõta ja märkida, puurida erinevate puuridega, sh vertikaal- ja horisontaalpuurpinkidega. Kätt sai proovida ka elektriliste käsitööriistade kasutamises, sh domino frees, tüüblifrees ja akutrell. Viimasega puurisid osalejad auke ja keerasite kruve, et pesakast kenasti kokku saada.

Elektrikute töötoa autoriks ja koordinaatoriks oli õpetaja Ingrid Knuut, kel abiks õpilased Karl Antonis, Aleksander Bekasov, Karli Kärner, Kristjan Marvin Lepp, Jonas Josep Miedel, Kevin Ojala, Anatoly Romanov, Kaarel Siimaste, Virko Tohu.

Elektrikud panid kokku valgustusskeemi, ühendasid lihtlüliteid ja valgusteid.

TEK tänab Saku Gümnaasiumi huvijuhti Ingi Roosi!

Rohkem pilte https://www.facebook.com/ehituskool/posts/1384489338269802

_MG_3282.JPG