Alanud õppeaasta 2018-2019 aktused

3. septembril toimusid õppeaasta 2018-2019 avaaktused. Kell 9 tulid aulasse kokku kõik Tallinna Ehituskooli kutsekeskhariduse esimese kursuse värsked õpilased, rõõm oli näha, et õppurid olid pidulikuks sündmuseks ka ette valmistunud. Esimese kursuse õpilastele tutvustati erialaõpetajaid ja kursusejuhendajat, õnnitleti alanud kauni õppeaasta puhul ja räägiti õpingutest üldisemalt.

Kell 11 olid oodatud aktusele kutsekeskhariduse teise ja kolmanda kursuse õpilased, kellele samuti sooviti head uut õppeaastat ja tutvustati õppekorralduseeskirja muudatusi.

Kell 14 olid aulasse kutsutud kutseõppe esimese kursuse õpilased, kelle pidulik aktus sisaldas ka sissejuhatust kooliellu, mil tutvustati õppekorraldust, eeskirju, õppeinfosüsteemi, toetusi, praktikakorraldust, raamatukogu võimalusi ja korda.

4. septembril toimud sisukas infopäev kutsekeskhariduse esmakursuslastele. Sel päeval tutvustas juba detailsemalt õpilastele kooli ja korda direktor, õppedirektor ja raamatukogu juhataja. Seejärel toimus orienteerumise mäng, järgnes lõunapaus, mil jagati õpilaspileteid. Peale mängu kokkuvõtete tegemist ja kolmele parimale võistkonnale auhindade jagamist tutvustas kooli esindamise võimalusi kommunikatsioonijuht, huvi- ja spordiringidest rääkis kehalise kasvatuse õpetaja. Seejärel said tutvustatud praktikakorraldus, õppetoetuste süsteem ja tugimeeskond. Viimaks võttis kursusejuhendaja päeva kokku.

Pildid esimestest koolipäevadest on siin.

_MG_7499c.jpg_MG_7520c.jpg

Tallinna Ehituskooli direktor Raivo Niidas leidis aktusel esitamiseks ka suurepärase luuletuse, see pani mõtisklema nii õpilased kui õpetajad. Vaata videoklippi FB-is.

"Esimesel koolipäeval" Kersti Merilaas

Jälle koos on koolisõbrad
üle pika aja.
Värske värvi lõhna laotab