Tallinna Ehituskooli digiõpe Meiler Tallinna Ehituskool ÕIS Tallinna Ehituskooli blogi Tallinna Ehituskool Instagrammis Tallinna Ehituskool Facebookis Tallinna Ehituskool Youtube's

Viimistleja

Arvatakse, et viimistlus on üks lihtne eriala. Kõik me oleme kodus värvinud midagi värvinud ja harvem ka tapeetinud – tuli ju välja ja silmalegi ilus. Loomulikult ei saa sellele vastu väita, kuid tegelikult on viimistlus palju spetsiifilisem ja enamat. Viimistlus on iga ehituse viimane etapp. See, mida me kõik päevast päeva näeme. Viimistleja peab oskama peita, parandada neid vigu, mida on eelnevalt teinud teised või mis on tekkinud aastatega.

Siin õpime me palju enamat, kui lihtsalt värvimist. Õpime tundma erinevaid konstruktsioone, nende osi ja kui mingi erinev olukord ja protsess mõjutab neid. Me õpime tundma erinevaid aluspindu, kuidas neid ettevalmistakse, milliseid materjale tuleb kasutada. On vaja tunda erinevaid materjale, sest nagu eluski ühte universaalset lahendust ei ole.

Ja siis tulevad juurde need lõbusad tööd nagu värvimine, tapeetimine, dekoratiivviimistlus, krohvimine, plaatimine Siit saame vajalikud oskused kogu eluks.

,,

Suurt ehitist ei saa luua nõrgale vundamendile