Kütte- ja jahutussüsteemide lukksepp

Õppekava:

Kütte- ja jahutussüsteemide lukksepp (60 EKAP)

Rakenduskavad:

Hoonesiseste kütte- ja jahutussüsteemide paigaldamine

Välistrasside ja rajatiste ehitamine

Hoonesiseste kütte- ja jahutussüsteemide remont ja hooldus

Karjääriplaneerimine

Praktika

Arvutiõpetus

Alternatiiv energeetika

Masinprojekteerimine

Lühikirjeldus:

Kütte- ja jahutussüsteemide lukksepad töötavad peamiselt ehituse või kinnisvara korrashoiuga tegelevates ettevõtetes.

Nende peamine tööülesanne on kütte- ja jahutussüsteemide ning -seadmete paigaldamine. Põhilised tegevused on torude lõikamine, ühendamine ja painutamine, monteerimine, isoleerimine, torude läbipesu, mõõtmine ja katsetamine. Välistrasside ja rajatiste ehitamisel lisanduvad torustike aluste rajamine ja kraavkaeviku tagasitäitmine.

Kütte- ja jahutussüsteemide lukksepad tegelevad ka kütte- ja jahutussüsteemide hooldamise ja remondiga. Nad lokaliseerivad ja likvideerivad avariisid ning teevad torude ja süsteemide hooldus-töid.

Kütte- ja jahutussüsteemide lukksepp, tase 4 korraldab iseseisvalt oma töökoha ja vastutab oma tööülesannete kvaliteetse täitmise eest. Töökorraldusest lähtuvalt võib oma kutsealal juhendada ja nõustada vähem kogenud kolleege nende tavatöös.