Hoia oma vaimset tervist

Hea lugeja!

Siin on mõned raamatud, mida psühholoog soovitab lugeda, kui mured hakkavad kuhjuma ning iseenda ja maailmaga toimetulek on muutunud keeruliseks.

Ära muretse pisiasjade pärast, teismeline

Lihtsad soovitused, kuidas murelikust ajast üle saada

Richard Carlson, Ph. D.

Sinisukk, 2001

Ph.D. Richard Carlsoni raamatud sarjast "Ärge muretsege pisiasjade pärast" on muutunud väga edukateks bestselleriteks USA-s. Käesolevas raamatus annab ta juhiseid teismelistele, kuidas olla üle elu pisimuredest.
Raamat tegeleb selliste probleemidega nagu:
• Südamevalust ülesaamine
• Elu kiirteelt kõrvale astumine
• Mida teha siis, kui juuksed ei hoia
• Vähem dramaatilisust
• Ära oma sõpru täis ropsi ja paljude muude küsimustega.
Teismelised (ja nende vanemad) saavad teada, kuidas edukalt toime tulla koolitööde, eakaaslaste surve, kohtingute ja teiste võimalike peavalu tekitajatega.

Kuidas kiiresti ja lihtsalt rikkuda enda ja teiste elu

Julia Sviyash

Mantra Kirjastus, 2008

Ümberringi on külluses soovitusi, mida tuleks eluprobleemide lahendamiseks teha. See raamat on paradoksaalne pilk elule. Sellest ei leia te mooduseid võitlemiseks ühe või teise probleemiga. Te saate enda kohta lihtsalt teada midagi sellist, mis pöörab pea peale teie ettekujutuse endast ja oma elust.
• See raamat räägib neist asjadest, mida me iga päev teeme, rikkudes sellega enda ja teiste elu, tehes seda harjumuslikul ja mis peamine, meie jaoks märkamatul viisil.
• See raamat on neist mängudest, mida iga inimene mängib endaga ja teda ümbritsevate inimestega.
• See raamat on neist teedest, mida mööda inimene eemaldub edust, rahast, armastusest ja tervisest.
• See raamat kirjeldab meie „probleemset“ mõtlemisviisi, mis on omane enamikule inimestest.
• See raamat paljastab teile midagi sellist, mida iga inimene varem või hiljem oma elus teeb, mis aga jääb tema enda jaoks saladuseks. Piisab vaid seda näha, ja …

Kaheks kistud

Kuidas tulla toime vanemate lahutusega?

Matthew Whyman

Koolibri, 1999

Igast viiest abielust kaks on lahutatud ja need kaks võiksid autori arvates purustada kaljusid. See tähendab, et peaaegu peaaegu veerand alla 16-aastasi lapsi peavad leppima olukorraga, kus nad ei ela koos oma mõlema vanemaga. Kuidas toime tulla? Põhiline nõuanne - tuleb meeles pidada, et sa ei ole üksi. Raamatus arutletakse elu üle enne lahutust, lahutuse ajal ja pärast lahutust.