Digiõpe

Erialase digitehnoloogia rakendamine kutsehariduses

Selleks et paremini toetada konkreetses õppekavarühmas digitehnoloogia rakendamist, koordineerib Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) nende õppekavarühmapõhiste haridustehnoloogide tööd, kes tegelevad konkreetse valitud valdkonnaga süvendatult, koondades ühisesse võrgustikku kõik vastava valdkonna kutseõpetajad üle Eesti.

Õppekavarühmapõhiste haridustehnoloogide ülesandeks on tõsta digivõimekust oma valdkonnas, pakkudes digitaalseid lahendusi ja vahendeid lähtuvalt konkreetsete õppekavade vajadustest.

Digiküpsuse mudeli alusel tehtud eneseanalüüsi tulemustele ja digiplaanidele toetudes kaardistab HITSA digivõimekuse hetkeolukorra ning koostab koostöös kutseõppeasutustega Digipöörde programmi meetmete tegevuste ettepanekud aastaks 2017, mille esitab HTMile.

Käesolevast õppeaastal on Ehituskooli IT juht valitud  energeetika, mehhaanika ja metallitöö õppevakarühma haridustehnoloogiks, kogu info sobivate  digivahendite kasutamise kohta energeetika, mehhaanika ja metallitöö õppetöös leiab edaspidi  siit

Lisainfot teistest õppekavarühma haridustehnoloogidest vaata siit

Moodle kursus

Lühike veebipõhine Moodle kasutajajuhend õppejõule

Digitaalsed õppematerjalid

Hot Potatoes- Moodle´i kursusele ülesannete loomiseks

Autoriõigused

HITSA e-kursuse kvaliteedimärgi taotlemine  Koolitused

26.09.2017  Moodle põhitõed

Moodle kursuse sätted (pealkiri, kursuse peitmine, keel ja kujundus), kursuse taaskasutamine, õppijate eemaldamine, kaasõppejõudude lisamine, logid ja õpianalüütika, jooksvad küsimused.

OKTOOBER

3.10.2017   Testide jm interaktiivsete ülesannete loomine Moodles

Tutvume erinevate interaktiivsete tegevustega Moodles: automaatse tagasisidega testid, mälumängud, sõnade ära arvamine, videotele testiküsimustele lisamine jpm.

17.10.2017  Mängud ja viktoriinid õppetöös

Auditoorset õpet saab rikastada viktoriinide ja mängudega. See hoiab õppijate meelt ärksana ning aitab teemat paremini omandada. Tänapäeval on praktiliselt kõigil õppijatel olemas mingi nutiseade (telefon, tahvel või sülearvuti), samuti levib meil majas wifi võrk. Töötoa raames vaatame, milliste vahendite abil saame huvitavaid viktoriine ja mänge luua ning kuidas neid nutiseadmete abil õppetöö ajal kasutada (mängime ise!). Mõned näited: Quizizz, Kahoot, Learning Apps, Flipquiz, Jeopardy (kuldvillak), Triventy

31.10.2017  Esitlused põnevamaks - heli lisamine, animatsioonid

Esitluste tegemine on õppetöös väga levinud meetod - millised on aga võimalused selle meetodi nö värskendamiseks? Vaatame üle ja tuletame meelde, millised on Powerpoint'i võimalused. Lisaks vaatame vahendeid, millega saab lisada animatsioone oma esitlustele, nt Biteable, Powtoon, Emaze vms.

7.11.2017  Pildid, illustratsioonid, fotod õppetöös

Esitluste ja õppematerjalide koostamisel on tihti vaja pilte, fotosid ja illustratsioone - kust neid otsida ning kuidas saab neid lihtsamate vahenditega muuta? Tasuta pildipangad. Kuidas omatehtud pilte telefonist kätte saada ja kasutada õppematerjalis?

14.11.2017  Testid ja küsimustikud õppetöös

Automaatse tagasisidega teste saab luua väga erinevatel eesmärkidel, kõige paremini sobivad need harjutamiseks, kuid neid saab kasutada ka teadmiste kontrollimiseks. Testidele ja küsimustikele saab vastata kasutades sülearvuteid või nutiseadmeid või lisada neid oma õpikeskkonda, et õppijad saaksid ise sobival ajal lahendada. Mõned näited: QZZR, Google Forms, Socrative, ClassMarker, Testmoz.

21.11.2017  Kus hoida ja jagada faile?

Tänapäeval saab faile hoida ja hallata väga erinevates kohtades. Aina enam soovitatakse teha seda pilveruumis, nt Google Drive, Dropbox, Onedrive, Youtube, Vimeo. Miks peaksime neid seal hoidma, kuidas saame faile hallata, organiseerida, jagada ning edastada?

28.11.2017  Google Drive

Google Drive on pilvepõhine failide salvestamise ja sünkroonimise teenus ning Google Docsi failide hoidmise koht – rakendus, mis pakub mitme kasutaja koostöö võimalust interneti kaudu dokumentide, arvutustabelite ja esitluste redigeerimisel. Teenust kasutavad nii ettevõtted kui ka eraisikud. Google Drive'i kasutatakse peamiselt selleks, et ohutult säilitada kõikvõimalikke faile alates pere fotoalbumitest kuni rahvusvaheliste ärisaladusteni

DETSEMBER

5.12.2017  Pööratud klassiruum

Milline näeb välja tagurpidi pööratud klassiruum? Otseses mõttes tundub päris pöörane. Aga uus meetod, läbi mille on võimalik õpilasel tunnimaterjali omandada kodus arvuti abil ning teadmisi praktikasse panna koolitunnis, on leidnud mitmeid poolehoidjaid siin ja seal.

Juhendid

Arvuti ja projektoriga ühendamine klassides

MOODLE

MÄNGULINE ÕPE